Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)  
Gospodyni nr 5/2023 w sprzedaży Powrót do listy

 

Bohaterką „Gospodyni” 5/2023 jest Małgorzata Pucer, która stworzyła Pszczelandię, zagrodę edukacyjną. Prowadzi z mężem jedną z największych pasiek w kraju. Wydawałoby się, czego jeszcze potrzeba w krainie miodem płynącej? Pani Małgorzata jest z tych kobiet, które wciąż chcą więcej, stając się inspiracją dla wielu innych. Tworząc zagrodę edukacyjną z rozmachem, daje dowód na siłę kobiet, że żadne epidemie ani ekonomiczne kłody nie zatrzymają tego, co przynosi przede wszystkim radość tworzenia i przekazywania wiedzy innym.

Kobiety są odważne, jak dziewczyny z Podlasia, które zostały strażaczkami, godzą rolę mamy i żony z bieganiem do pożaru, narażają zdrowie, bo inaczej sobie nie wyobrażają swojego życia.

Zajrzymy do babci Anieli i jej wnuka Andrzeja, który zarządził pierwsze swoje żniwa – to już piąty odcinek opowiadania Kasi Bulicz-Kasprzak o codzienności na wsi. Pojedziemy na wycieczkę do okazałego zamku, kiedyś urządzony z rozmachem, a obecnie jest jedynie wspomnieniem dawnej świetności.

„Gospodyni”, jak zawsze, proponuje dobrą, smaczną, niekoniecznie trudną, a najczęściej łatwą i szybką kuchnię, tradycyjną, ale też z wykorzystaniem dzikich nasion, przypraw. Rozejrzyjmy się więc wokół swojego domu, sprawdźmy, czy nie mamy w ogródku albo na pobliskim polu inwazyjnych roślin, zaś z rdestowca uwarzmy różowe mydło, a nawłoć wstawmy w wazony, nie pozwalając jej rozsiewać się i zagarniać coraz większych połaci naszych łąk. 

 

Ten numer naszego czasopisma jest bogaty w książki. Rozdajemy z nadzieją, że będą przydatne w codziennym dbaniu o zdrowie i relacje, poznawaniu przeszłości. Książki dajemy nie tylko w konkursach, ale też w prezencie z prenumeratą. Którą książkę wybierzesz? To zależy od Ciebie.

 

Co w tym wydaniu?

AKTYWNA „GOSPODYNI”

Z miłości do pszczół. Pszczelandia Małgorzaty Pucer.

SER NA BANK

Serowarnia Jasiurkowskich w Bożejewiczkach

I CIASTO UPIECZE, I POŻAR UGASI

Strażaczki z Podlasia

SPOTKANIE Z „GOSPODYNIĄ” W JASTRZĘBI

OPOWIADANIE „GOSPODYNI”

Wiosna, panie rolniku! Żniwa miastowego

„GOSPODYNI” PODRÓŻUJE

Legenda umarłego zamku

SEKS NIE MA DATY WAŻNOSCI

ZDROWIE „GOSPODYNI”

Kiedy łupie w kręgosłupie

PIĘKNO Z NATURY

Czerwone z zielonego

CO Z TĄ SOJA?

NIE ZAPOMNIJ O PRZYPRAWACH

JESIENNE PYSZNOŚCI

ZIELNIK „GOSPODYNI”

Chrzan na piegi i zatoki

DZIKIE NASIONA JESIENI

OGRÓD „GOSPODYNI”

Nie wycinaj wszystkiego

KRZYŻÓWKI „GOSPODYNI”

„GOSPODYNI” POLECA

 

Galeria zdjęć