Okładka czasopisma "Gospodyni" nr 3/2024. Na zdjęciu Teresa Kulesza-Leszczyńska.

Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)

Okładka czasopisma "Gospodyni" nr 3/2024. Na zdjęciu Teresa Kulesza-Leszczyńska.Festiwal kulinariów i sztuki ludowej w Kraśniku Powrót do listy

Zapraszamy na Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej 8 lipca 2018r 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Ziemi Kraśnickiej w dniu 8 lipca 2018 roku na Kraśnickim Rynku organizuje Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej. To największa w powiecie kraśnickim impreza promująca i prezentująca produkty lokalne i tradycyjne, walory kuchni regionalnej oraz rękodzieła. Zainicjowany w 2014 roku zdobył uznanie dzięki szerokiej ofercie i ciekawej propozycji dla uczestników.

W ramach przedsięwzięcia planowana jest prezentacja produktów lokalnych i tradycyjnych połączona z jarmarkiem produktów pochodzących z województwa lubelskiego i województw ościennych. Na scenie plenerowej będą odbywały się pokazy kulinarne oraz warsztaty z udziałem mieszkańców Master Szefik oraz Potyczka Kulinarna. W Kraśniku gościć będzie również Jakub Kuroń oraz Beata Śniechowska, którzy przygotują propozycje kulinarne z możliwością degustacji. Odbędzie się konkurs na Królową Potraw oraz najciekawsze stoisko.
Festiwal objęty jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Starosty Kraśnickiego.
W trakcie festiwalu zaprezentują się lokalne zespoły a konkursy z nagrodami pozwolą na aktywne spędzenie czasu.Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej od 10 lat z powodzeniem realizuje działania na rzecz powiatu krasnickiego oraz woj. lubelskiego. Działa aktywnie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich poprzez pobudzanie aktywności społeczności lokalnej - realizuje warsztaty, szkolenia, wyjazdy studyjne, wydarzenie kulturalne w tym m.in. spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które co roku jest organizowane przez nasze Stowarzyszenie na skalę całego województwa lubelskiego jak również odbywający się corocznie w lipcu Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej, który jest największym wydarzeniem kulturalnym w powiecie kraśnickim podczas którego promowane są produkty lokalne i regionalne. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej udziela również dotacji w zakresie rozpoczęcia lub rozwinięcia działalności gospodarczej, projektów grantowych, rozwoju istniejącego przedsiębiorstwa w obszarze turystyki.