Okładka czasopisma "Gospodyni" nr 3/2024. Na zdjęciu Teresa Kulesza-Leszczyńska.

Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)

Okładka czasopisma "Gospodyni" nr 3/2024. Na zdjęciu Teresa Kulesza-Leszczyńska.

O nas

 "Gospodyni" to  jedyny społeczny magazyn dla kobiet mieszkających na terenach wiejskich. Pismo może pochwalić sie juz niemal 60-letnią tradycją na polskim rynku prasowym. Historia "Gospodyni" sięga lat 50. XX wieku., kiedy to w 1957 roku ukazało się pierwsze wydanie.  W powojennej Polsce było to jedyne czasopismo skierowane do kobiet mieszkających na wsi. W latach 70. XX wieku "Gospodyni" co tydzień docierała do przeszło 500 tys. polskich domów.

Dziś "Gospodyni" to czasopismo dla aktywnych i zapracowanych kobiet, które poszukują inspiracji. Dla kobiet nade wszystko przywiązanych do uniwersalnych wartości: rodziny, miłości, przyjaźni. Kobiet, które odważnie idą przez życie i potrafią dzielić sie swoim doświadczeniem. Czytelniczki "Gospodyni" niezwykle często angażują się w działalność społeczną np. w kołach gospodyń wiejskich.

"Gospodyni" jest magazynem obejmującym swoją tematyką szeroką paletę zagadnień dotyczących życia współczesnej mieszkanki wsi. W każdym numerze prezentujemy portrety kobiet. W wywiadach i reportażach przedstawiamy zjawiska społeczne i obyczaje. Radzimy jak dbać o zdrowie i urodę oraz jak uprawiać ogród. Całość uzupełnia szeroki dział kulinarny oparty w dużej mierze na przepisach Czytelniczek.

Tradycja, bliskość i wiarygodność to trzy słowa używane najczęściej przez Czytelniczki w odniesieniu do "Gospodyni.