Okładka czasopisma "Gospodyni" nr 3/2024. Na zdjęciu Teresa Kulesza-Leszczyńska.

Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)

Okładka czasopisma "Gospodyni" nr 3/2024. Na zdjęciu Teresa Kulesza-Leszczyńska.Konkurs "Sto lat mojego gospodarstwa" już rozstrzygnięty! Powrót do listy

 

W czwartek 7 czerwca br. w Pałacu Staszica w Warszawie miało miejsce uroczyste zamknięcie konkursu „100 lat mojego gospodarstwa”, który trwał od początku maja do końca listopada 2017 r. i był skierowany do czytelników czasopism: „Tygodnik Poradnik Rolniczy”, „Top Agrar Polska”, „Gospodyni”, „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”, „Sad Nowoczesny”, „Pod Osłonami”.

Uroczystość, którą prowadziła Marta Manowska, rozpoczęła konferencja naukowa, w której omówiono nadesłane prace, ich główne wątki oraz poczynione na ich podstawie obserwacje.

Oczywiście punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród laureatom – trzem z każdego czasopisma. „Gospodyni” nagrodziła panią Grażynę Preiss oraz wyróżniła panie Mariannę Pawłowską i Sylwię Wysocką (Pani Sylwia niestety nie mogła przybyć na uroczystość).

Nie obyło się bez wzruszeń – ciepłe słowa padły nie tylko ze strony jurorów, redaktorów naczelnych wręczających nagrody swym laureatom, ale także od samych autorów nadesłanych pamiętników.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

 Do konkursu "100 lat mojego gospodarstwa" nadsyłaliście Państwo swoje pamiętniki, wspomnienia i wypowiedzi – ogólnie wpłynęło 55 prac w różnym formacie. Uczestnicy zaprezentowali bogactwo swych wspomnień, nierzadko o dramatycznym zabarwieniu, często ilustrując je zachowanymi dokumentami i zdjęciami.