Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)  Możesz zamówić go na  www.edukram.pl
Lato pachnące lawendą Powrót do listy

Pierwszy weekend lipca w Leszczach to na Kujawach dzień pachnący lawendą i pełen kulinarnych aromatów, oczywiście z dodatkiem lawendy. Wszystko za sprawą Karoliny Gronkowskiej. To ona, zainspirowana prowansalskimi klimatami, otaczająca się przedmiotami w lawendowych barwach i zapachach, założyła wielkie lawendowe pole na Kujawach.

W tym roku po raz drugi odbył się Festiwal Lawendy.

Były warsztaty kulinarne z zastosowaniem tej przyprawy - w praktyce do ciast owocowych i bułeczek, o innych zastosowaniach uczestnicy dowiedzieli się z opowiadań. Dania z aromatycznym dodatkiem można było też kupić na stoiskach prowadzonych przez panie z okolicznych Kół Gospodyń. Goście Festiwalu mogli spróbować  pierogów z serem i lawendą, lawendowych  muffinek, wypić napoje owocowe z dodatkiem aromatycznych fioletowych gałązek.

Karolina pokazała, jak podczas destylacji z olejku lawendowego uzyskać wodę lawendową.  zyskując bonus w postaci wody lawendowej pokazała  pani Karolina przy pomocy męża.

Na zewnątrz panie oblegały stoisko z wiankami, każda chciała upleść sobie fioletowy wieniec z dodatkiem polnych kwiatów. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się warsztaty fotograficzne na malowniczych polach lawendy. Były też plecione fusetki z kolorowych wstążek i gałązek lawendy.

Lovenda Kujawska to zdecydowanie jedno z najniezwyklejszych miejsc, i to nie tylko w kraju!

Galeria zdjęć