Najnowszy numer Gospodyni już w sprzedaży:)   
SPOTKANIE Z GOSPODYNIĄ W TRZESZCZANACH Powrót do listy

7 grudnia 2019 r. w Trzeszczanach, w powiecie hrubieszowskim, odbyło się drugie "Spotkanie z Gospodynią". Zorganizować wydarzenie pomogli lokalni entuzjaści aktywnego życia ze Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach. Piękna wiejska świetlica pękała w szwach, na spotkanie przyjechały Koła Gospodyń Wiejskich z wielu okolicznych wsi.
Część spotkania poświęcona zdrowiu poprowadzili nasi partnerzy z Fundacji Aenon: dr n.med. Tadeusz Trzpis, specjalista fizjoterapii oraz jego asystentka Ewa Filipek-Drobot. Mówiliśmy o problemie, który dotyczy niemal każdej z kobiet, mianowicie o nietrzymaniu moczu i problemach związanych z osłabieniem mięśni dna miednicy.
Naszym Partnerem Wspierającym jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Uczestniczenie KOWR-u w naszych spotkaniach służy promocji wiedzy o działalności tej instytucji, która jest m.in. organizatorem kampanii "Polska Smakuje" oraz konkursu "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich.
W Trzeszczanach znowu zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o KOWRze, w którym do zdobycia były atrakcyjne wygrane sponsorowane przez KOWR.
Rozmawialiśmy też o urodzie, w czym pomagała nam niezastąpiona Jagoda Winniczuk, konsultantka kosmetyczna. Alina Kuźmina z Fundacji Polska Gospodyni prowadziła część spotkania pt. "Gospodyni działa" - jak można działać lokalnie i pozyskiwać na tę działalność pieniądze z różnych źródeł, m.in. z Funduszy Europejskich. Na koniec spotkania wspólnie przygotowaliśmy biesiadę. Każdy z uczestników wydarzenia zabrał ze sobą słoiczek wspólnie przygotowanych korzennych śledzi, panierowanych w cukrze i cynamonie.

Zdjęcia: Bogdan Szadowski