Niedoceniane kwiaty lata
Bogactwo polnych kwiatów
Bogactwo polnych kwiatów
Jak uprawiać i pielęgnować wieloletnie pnącza o jadalnych owocach?
Nasze zielone i kwitnące otoczenie możemy latem poszerzyć o pięknie wyglądające tarasy i balkony, które stają się coraz częściej miejscem odpoczynku, ozdobionym kolorowymi kompozycjami kwiatowymi.
Pszczół jest coraz mniej. Zanieczyszczone środowisko, intensywne uprawy wspomagane opryskami nie ułatwiają im przetrwania. A gdy brakuje pszczół, nasze sady i ogrody słabiej owocują. Dlatego warto zaprosić do ogródka pszczoły samotnice.
Ikebana, czyli japońska sztuka układania kwiatów, znalazła swoje odzwierciedlenie także w naszym kraju. Jej istotą jest stworzenie kompozycji z naturalnych elementów, choć nie tylko roślinnych, ale na przykład z wykorzystaniem materiałów lnianych.
Pierwsze pojawiają się śnieżynki i pierwiosnki. Są symbolem budzącej się do życia przyrody. Za nimi pchają się na świat niebieskie fiołki i promieniste kwiaty przylaszczki. Lada moment wybiją się z ziemi krokusy, śnieżyce i rannik.
Wyobrażając sobie ulubione miejsce w ogrodzie zwykle myślimy o zakątku pełnym pięknych i pachnących kwiatów. W tym roku stawiamy na biel, która dodaje światła i przestrzeni. Jak urządzić biały ogród?
O tym, że ptakom trudno bez naszej pomocy przetrwać zimę, mówi się od lat. Warto zatem zabezpieczając ogród przed mrozami, pomyśleć o tym, że zimą krzewy i drzewa stają się schronieniem i stołówką dla zimujących w naszym kraju ptaków.
Latem każdy z przyjemnością spędza wolny czas w ogrodzie. Jedni czytają w nim książkę, inni przeżywają miłe chwile w gronie przyjaciół przy filiżance kawy. Dlatego też niezależnie od wielkości ogrodu warto wygospodarować i zaplanować zaciszny kącik.
Chodź ogród mieni się jeszcze wieloma barwami, sierpień to czas na zmiany, dlatego nie zapomnijmy o ważnych zabiegach, by nasze rośliny przetrwały nadchodzącą jesień i zimę.